Działania projektowe

 Spotkanie na temat: Polska w Unii Europejskiej

Opracowanie prezentacji na temat: Polska w Unii Europejskiej poprzedziło spotkanie z  panią Agatą Rokselą, z biura europosła Jacka Saryusza – Wolskiego,w dniu 8 stycznia 2016 r. 

pozdrowienia z Brukseli 

 Spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka

W ramach przygotowań do mobilności w Hiszpanii w dniu 19 października 2015 r. przeprowadziliśmy wywiad z Rzecznikiem Praw Dziecka, Markiem Michalakiem.

 http://brpd.gov.pl/aktualnosci/z-uczniami-ze-smardzewic-o-prawach-dziecka

 

Tak wyglądały nasze działania w pierwszym roku trwania projektu:

 https://drive.google.com/file/d/0BxS6qAjjha6VdDVsb1VRdjMwbG8/view?usp=sharing

 

Spotkanie z Unią Europejską

14 stycznia 2015 r. grupa projektowa wzięła udział w lekcjach europejskich przygotowanych przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct z Piotrkowa Trybunalskiego.
Podczas lekcji pt.  „Parlament Polski-Parlament Europejski” oraz „Unia Europejska w pigułce” uczniowie mieli okazję dostrzec podobieństwa i różnice między instytucjami, zapoznali się z historią integracji europejskiej. 
Z nabytą wiedzą zdecydowanie lepiej czujemy się „w objęciach Europy”.




Wszystkie nasze działania  publikujemy na stronie Twin Space:

http://twinspace.etwinning.net/unauthorized

oraz tutaj:

nasza wspólna strona 

 Zadania projektowe dla uczestników:

 W ramach przygotowań do mobilności:
·          w Belgii -  przygotowanie prezentacji na temat tego, co oznacza obywatelstwo i podzielenie się nią ze swoimi rówieśnikami w trakcie mobilności. Stworzenie małego poradnika w języku angielskim na temat sposobu życia w kraju, obyczajów, poczucia humoru, świąt narodowych i symboli, itp. Będzie on zabierany do krajów partnerskich podczas wszystkich mobilności.
·         w Irlandii - wzięcie udziału w akcjach wolontariatu w lokalnej społeczności, nagranie i przedstawienie filmu wszystkim uczestnikom podczas mobilności.
·        w Polsce - omówienie kwestii istotnych dla młodzieży europejskiej, wybór przedstawicieli do  Młodzieżowej Rady Europejskiej (2 przedstawicieli z każdej szkoły) Spotkanie podczas mobilności i demokratyczna decyzja, jakimi kwestiami należy się zająć. Wykorzystanie programu Scratch do prezentacji zagadnień. 
·         w Hiszpanii - zaprezentowanie pomysłów na temat praw obywateli (religii, praw ucznia, imigranta, itp.) za pomocą Scratch / PowerPoint / Video.
·         w Portugalii - przygotowanie prezentacji na temat udziału naszego kraju w UE od czasu dołączenia aż do dnia dzisiejszego (informacje o wybranych przedstawicielach do Parlamentu, o strukturze głosowania, itp.).
·         we Francji - ewaluacja projektu, jego oddziaływania i trwałości, sporządzenie recenzji filmu/zdjęć z działań w ramach projektu i wyjaśnienie jego wpływu. Użycie programu Scratch.




REGULAMIN KONKURSU
  1. W konkursie będą startować uczniowie z grupy projektowej.
  2. W konkursie mogą brać udział prace indywidualne.
  3. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu logo projektu „Erasmus+”, które zawierać będzie tytuł „Embracing Europe” , a także elementy graficzne związane z nazwą projektu i krajami w nim uczestniczącymi.
  4. Logo powinno być wykonane dowolną techniką .
  5. Termin oddania prac do 30 listopada 2014 r.
  6. Trzy najlepsze propozycje zostaną zaprezentowane naszym partnerom na najbliższym spotkaniu w Belgii  i wezmą udział w konkursie międzynarodowym.
  7. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody rzeczowe. 
    Koordynator projektu
      Marzena Zrobek
Zwycięska praca autorstwa Anny Robak:












Brak komentarzy:

Prześlij komentarz